Ingas Gailes NAKTS

“Ingas Gailes jaunākajā dzejas krājumā atpazīstama autorei raksturīgā emocionāli jūtīgā balss, kas šoreiz daudzviet izskan kā vējā aizelsusies, bet vienlaikus droši un pārliecināti pauž noteiktu vēstījumu. Tā ietvaros netrūkst nedz skarbas ironijas un dusmu, nedz rotaļīguma un maiguma. Gailes rādītā nakts prasa drosmi arī no lasītāja, toties rītausma uzmirdz tīra un dzidra,” jauno krājumu raksturo tā redaktore dzejniece Anna Auziņa.

Inga Gaile (1976) ir viena no populārākajām mūsdienu latviešu rakstniecēm, kura vienlīdz spoži darbojas dzejā, prozā, dramaturģijā, arī performances mākslā un raksta par sarežģītām un aktuālām tēmām, no kurām nav iespējams izvairīties. Ingas Gailes pirmais dzejas krājums “Laiks bija iemīlējies” iznāca 1999. gadā, tam sekojuši vēl pieci krājumi un viens krājums bērniem, četri romāni un stāstu krājums, vairākas lugas un darbu dramatizējumi.

Inga Gaile uzrunā lasītāju, risinot tēmas par sievietes lomu sabiedrībā, vienlīdzību un izstumtību dažādās sabiedrības grupās, seksualitāti, dzimumu stereotipiem, reliģiozitāti, un, protams, mīlestību. Viņas dzeja tulkota angļu, vācu, spāņu, zviedru, lietuviešu, bengāļu valodā. “Mansards” izdevis Ingas Gailes lugu “Āda” (2011), dzejas krājumu “Migla” (2012), stāstu krājumu “Piena ceļi” (2018) un dzejas krājumu “Nakts” (2021).

Inga Gaile saņēmusi Klāva Elsberga prēmiju (1999), Ojāra Vācieša prēmiju (2004, 2012), Annas Dagdas prēmiju (2004), Dzejas dienu balvu (2007), žurnāla “Latvju Teksti” dzejas balvu (2012), divas reizes – Latvijas Literatūras gada balvu (2015, 2020), festivāla “Prozas lasījumi” balvu (2012, 2020), viņai piešķirta arī Lielā lasītāju balva (2014), Starptautiskā Jāņa Baltvilka balva (2015) un šogad – sabiedrisko mediju balva “Kilograms kultūras”.

 

Grāmatas dizainu veidojusi Elizabete Punka.

Dzejas krājumu “Nakts” meklē apgādā “Mansards” Alberta ielā 11, e-veikalā 

Atpakaļ pie jaunumiem