Ielūdz Radioteātris

Laura Groza Radioteātrī iestudējusi Ivetas Troalikas
romāna "Tūlīt paliks labāk" fragmentus

Jaunākais darbs "Tūlīt paliks labāk" Latvijas Radio skanēs 5. un 6. novembrī, tajā piedalās aktieri Ieva Segliņa, Maija Doveika, Katrīna Griga un Klāvs Kristaps Košins. Skaņu režisors Valdis Zilveris, redaktore Dzintra Matuzāle,  producente Māra Eglīte.

Kā stāsta režisore Laura Groza: 

"Darbs nepieciešams jauniešu auditorijai, jo latviešu literatūrā trūkst šāda veida darbu un tematu. Par netipiskiem attiecību risinājumiem, kurās, protams, nevienu nevar nosargāt, bet vienmēr var atrast laiku pajautāt - kā klājas? Radioiestudējuma tapšanā iesaistījās arī pati autore Iveta Troalika, piedāvājot radio dinamiskāku ritmu, dodot impulsu pēc tam atvērt arī grāmatu. Radioteātrī iestudētas četras nodaļas, tas izskanēs divās daļās. Režisore izvēlējusies aktierus, kuru balsij uzticas, tostarp jaunos aktierus, lai tie iepazīst radioteātra vidi, tapšanu."

90. gadi un gadsimtu mija, kurā norisinās romāna notikumi Rīgā un Ikšķilē ir arī režisores pieaugšanas laiks, līdz ar to, jo spilgtāk saaužas kopā grāmatā ietvertais Rīgas portretējums, sistēmas maiņa, vērtību maiņa. Arvien vairāk uzzināja, par to, kas ir rietumos, arvien vairāk vēlējās to iegūt sev, manifestēt caur šīm lietām, mūziku savu personību un tam visam pa vidu arī draudzēties un mīlēt. Gan grāmata, gan iestudējums veidots pusaudžiem un viņu vecākiem, kuri vēl paši nesen bijuši pusaudži. Ikvienam, kurš gatavs palūkoties 20 gadus atpakaļ uz savu pieaugšanas stāstu. 

Atpakaļ pie jaunumiem