De Profundis. Mārtiņš Rītiņš Jaunums

Autors
Linda Apse
Izdevējs
Vincents restorānu serviss
Gads
2021
Dizains
Sintija Sproģe, Ikss un Igreks dizains
ISBN
978-9934-23-491-0
Lappušu skaits
287
Iesējums
cietie vāki
Izmēri
245x175
24,90 € Ielikt grozā

Par grāmatu

Mārtiņš Rītiņš ir Latvijas pavārmākslas lielmeistars — unikāla un spilgta personība ar reti aizraujošu dzīvesstāstu. Mārtiņš ir radījis jaunu diplomātijas veidu — kulinārijas diplomātiju — un parādījis pasaulei, ka Latvija ir “garšīga”. Viņš mūs ir iedvesmojis apzināties, ka latviešu kultūras kodu veido ļoti izsmalcināta estētika, un mūsu uzdevums ir to izkopt un pilnveidot.

2021. gada pavasarī Mārtiņš Rītiņš nolēma izstāstīt stāstu par tām savas dzīves lapaspusēm, par kurām līdz šim nebija runājis vai kuru būtībā tā īsti pats nekad nebija iedziļinājies. Vēlēšanās pārdomāt un, runāt par savas dzīvi visdrīzāk ir vairāku apstākļu kopums - sajūta, ka ir izkristalizējies svarīgākais, sasniegta izcilība pavārmākslā, un, pāri visam, vēlme būt brīvam sevī un brīvam pret apkārtējiem - justies ērti un laimīgi šobrīd tik sarežģītajā un mainīgajā pasaulē. 

"Vēlos pateikties Mārtiņa draugiem, kuri stāstīja par savu pieredzi un sajūtām. Jūsu atmiņas un pārdomas radīja krāšņu iztēles telpu, aizpildīja iztrūkstošo un iedvesmoja uzrakstīt par iepriekš nenojausto."  Linda Apse

Esmu filoloģijas zinātņu doktore. Izglītību ieguvu Latvijas un Kembridžas universitātē. Manas zinātniskās publikācijas lielākoties skar kognitīvo zinātņu tematiku — telpisko uztveri un informācijas apstrādes procesus, domāšanas modeļus un inteliģenci. Pašreiz lasu lekcijas Rīgas Juridiskajā augstskolā un esmu zinātniskā līdzstrādniece LU Uztveres un kognitīvo sistēmu laboratorijā. Kopā ar Dr. Pēteri Apsi esam izaudzinājuši divus brīnišķīgus bērnus — meitu Renāti un dēlu Ingu. Cenšos dzīvot gaumīgi — mācīties par sevi un pasauli sev apkārt, saprast šodienu un uzminēt nākotni. 

Mēs iesakām