Tūlīt paliks labāk

Autors
Iveta Troalika
Izdevējs
Apgāds Mansards
Gads
2021
Dizains
Kārlis Dovnorovičs
ISBN
978-9934-12-253-8
Lappušu skaits
320
Iesējums
cietie vāki
Izmēri
135x210

Grāmata nav pārdošanā!

Par grāmatu

2022. gada jūnijā Dzintara Soduma balvu saņem rakstniece Iveta Troalika par 2021. gadā izdoto romānu "Tūlīt paliks labāk".

Romāns iekļauts 2022. gada Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas grāmatu kolekcijā.

Romāns iekļauts LALIGABA 2021 garajā sarakstā, spilgtākā debija.

Rīga, 2000. gads. Paaudze, kas piedzīvojusi gadsimtu miju un mēģina pielāgoties aizvien jauniem apstākļiem, kuros pat viņu vecāki un padomdevēji jūtas pazaudējušies. Hierarhijas brūk un jūk, un veidojas jaunas. Viss ir tikai mūsu pašu rokās, un pasaule ir jāpadara labāka tieši šobrīd! – tā ir liela brīvība un arī milzīga atbildība, kad esi kaut kur pa vidu starp pusaudzi un pieaugušo.

Laura un Māris 1999. gadā satiekas prestižā vidusskolā, piedzīvo pirmo mīlestību un pirmos zilumus, netiekot galā ar visu, ko paši iecerējuši, un atskārstot, ka mīlestība ne tikai rada patvērumu, bet tā var atmodināt kaut ko šausmīgu, kad gribas otram trāpīt tā, lai sāp. Pagaidīt un paciesties, līdz paliks labāk, vai arī pieņemt lēmumus un neļaut darīt sev pāri. Ja tik ļoti esi izslāpis pēc mīlestības un atzīšanas, vai risks, ka lēmumus tavā vietā pieņems kāds, kurš ir drosmīgāks un varbūt nežēlīgāks, atmaksājas? Ko darīt, ja nav neviena, kas palīdzētu tikt galā ar pārmērīgu jūtīgumu, bet visiem atradīsies laiks pateikt “tu visu vari!”?

Viņi izdzīvos. Viņi slēps savus zilumus un meklēs brīžus, kuros satikties. Apjukušajā pasaulē viņus vadīs nevis pieaugušā atbalsts, bet izdzīvošanas instinkts un nezūdoša cerība, ka tūlīt paliks labāk.

Iveta Troalika dzimusi 1983. gadā, un arī viņas vēlīnie pusaudzes gadi aizvadīti gadsimtu mijā. Iveta beigusi Latvijas Universitātes Filozofijas fakultāti un jau gandrīz 20 gadus ir žurnāliste. “Tūlīt paliks labāk” ir viņas pirmais romāns.

Klausies dziesmas, kuras minētas grāmata, un, kuras saistās ar romānā aprakstīto laiku  - TulitPaliksLabak 

 

Mēs iesakām