Pasaule mikrobu acīm Atlaide

Kā mikrobu izdzīvošanas pieredze palīdz cilvēkiem

Autors
Raimonds Sīmanis
Izdevējs
Apgāds Mansards
Gads
2021
Dizains
Arvils Linde ilustrācijas, Anne Schütz vāka dizains
ISBN
978-9934-12-249-1
Lappušu skaits
233
Iesējums
cietie vāki
Izmēri
218x155
9,99 € 11,16 € Ielikt grozā

Par grāmatu

Ko mikrobs pastāstītu cilvēkam, ja spētu runāt?

 

Arhejs AMi un baktērija BaMi sarunājas ar cilvēku Robertu. Ne tikai sarunājas, bet arī palīdz viņam pārdzīvot koronavīrusa un veselu trīs baktēriju ierosinātās infekcijas slimības. Tās ir tik smagas, ka Roberts gandrīz nomirst. Tomēr viņam ir lemts izdzīvot, pateicoties ārstu zināšanām un pieredzei, kā arī sievas Annas mikrobiomam. Izlasot šo stāstu, jums būs iespēja redzēt cilvēku pasauli no mikrobu skatpunkta, kā arī iejusties COVID-19 slimnieka ādā, neriskējot ar savu veselību un dzīvību. Šīs zināšanas jums ne tikai palīdzēs labāk orientēties mikrobu pasaulē un izprast dabā notiekošo, bet arī ļaus laikus pieņemt veselībai un dzīvībai izšķirošus lēmumus.

 

“Grāmatas autors īstajā brīdī piedāvā aizraujošu stāstu par arhejiem, baktērijām, vīrusiem un citām būtnēm, ar kurām mēs, cilvēki, dalām vienu dzīves telpu. Raimonds Sīmanis ir uzrakstījis tēlainu, viegli uztveramu, rotaļīgu un tajā pašā laikā nopietnu un pētījumos balstītu mūsdienīgu stāstu, kas ikvienam, kurš to būs izlasījis, ļaus daudz brīvāk un pārliecinošāk orientēties mūsu attiecībās ar mikrobu pasauli un vispārējā apjukuma laikmetā droši stāties pretī viltus ziņām, lai kopīgiem spēkiem drīz un ar iespējami nelieliem zaudējumiem mēs visi atgrieztos dzīvē drošākā pasaulē. “Pasaule mikrobu acīm” ir viena no pašām būtiskākajām pandēmijas laika populārzinātniskajām grāmatām veselības jomā, un esmu pārliecināts, ka tā saistīs lasītāju uzmanību gan Latvijā, gan ārzemēs.”

Valdis Pīrāgs, latviešu ārsts endokrinologs un internists, Latvijas Universitātes profesors Medicīnas fakultātes Internās medicīnas katedrā, Latvijas Zinātņu akadēmijas īstenais loceklis

 

DR. RAIMONDS SĪMANIS ir ārsts infektologs, medicīnas zinātņu doktors ar akadēmisko karjeru vairāk nekā 30 gadu garumā, asociētais profesors Rīgas Stradiņa universitātē. Autors ir pasaules apceļotājs, dabā gājējs, putnu vērotājs un fotogrāfs. Pasaules izzināšana un izdzīvošanas pieredze Nepālas zemestrīcē likusi viņam aizdomāties par to, cik trausls ir cilvēks un cik ļoti esam atkarīgi no redzamās un neredzamās pasaules.