Lietas, kuras es neizsviedu

Autors
Marčins Viha
Izdevējs
Apgāds Mansards
Gads
2021
Dizains
Kaspars Murelis
ISBN
978-9934-12-248-4
Lappušu skaits
185
Iesējums
mīkstie vāki
Tulkotājs
Ingmāra Balode
Izmēri
185x130
10,22 € Ielikt grozā

Par grāmatu

Marčins Viha (Marcin Wicha, 1972) – poļu mākslinieks, eseju un bērnu grāmatu autors. Par grāmatu “Lietas, kuras es neizsviedu” 2018. gadā saņēmis Polijas nozīmīgāko literāro balvu “Nīke”, ko ik gadu piešķir vienam autoram, kā arī Vitolda Gombroviča prēmiju.

“Lietas, kuras es neizsviedu” (2017) – eseju krājums, kas veido rūgti asprātīgu vienotu vēstījumu, kurš aizraus tos, kam nav sveša attiecību pārskatīšana ar savu dzimtu un paša vietas meklējumi šajā gadsimtā – pēc visa, ko mantojumā atstājis iepriekšējais. Galvenajam varonim no jauna jāveido attiecības ar cilvēku, no kura palicis tikai nolasītu grāmatu krāvums un kura tēls atmiņās nav viennozīmīgi saulains, – ar māti.

Piešķirot autoram balvu par šo eseju krājumu, kurā iekļautie notikumi un atmiņas sniedz romāna cienīgu cilvēciskas pieaugšanas ilustrāciju, poļu literatūrzinātnieks profesors Mareks Zaleskis teicis: “Marčins Viha raksta par maigumu, par ko mēs ikdienā kaunamies, un dara to tā, ka mums vairs nav par ko kaunēties.” (Gazeta Wyborcza)

No poļu valodas tulkojusi Ingmāra Balode

Grāmatas izdošanu atbalstījis Polijas Grāmatu institūts

Mēs iesakām