8.b klase

Autors
Aija Bley
Izdevējs
On the Road
Gads
2020
Dizains
Aija Bley
ISBN
978-9934-23-23-0-5
Lappušu skaits
48
Iesējums
cietie vāki
Izmēri
148X210

Grāmata nav pārdošanā!

Par grāmatu

Aijas Bley grāmata “8. b klase” veidota kā pusaudzes dienasgrāmata, kas vizuālā valodā dokumentē autores atmiņas par skolā pavadīto laiku. Unikālās 80. gadu sākuma liecības atklāj visdažādākās tēmas - arī mīlestību, sevis meklējumus, pieaugšanu un nāvi.

“Kaut arī grāmata ir veidota kā personiska dienasgrāmata, nekad neesmu rakstījusi dienasgrāmatu, turklāt, uzsākot darbu pie grāmatas, personiskās atmiņas par vidusskolā pavadīto laiku bija pabalējušas. Tāpēc šajā grāmatā ir izmantotas citu cilvēku atmiņas, kuras apvienojot es radīju savu tēlu,” atzīst autore.

Aija Bley jau iepriekš ir strādājusi dažādās tehnikās, apvienojot fotogrāfiju, eksperimentālo video un grafiku, bet ilustrācija viņas darbos ir kas jauns. Darbu ar ilustrācijām pamudināja Aijas Bley nesen uzsāktās studijas Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļā. “Tas man bija milzīgs izaicinājums, jo nekad agrāk neesmu zīmējusi un cerēju, ka man tas nekad nebūs jādara”, atzīst Aija. Tomēr Mākslas Akadēmijas ilustrācijas pasniedzēja Rūta Briede uzstāja, ka “man tas ir jādara, un esmu par to viņai ļoti pateicīga.”

Aija Bley ir kinorežisore un multimediju māksliniece. Viņas jaunākās dokumentālās filmas “Mēs gribējām izmainīt pasauli” pirmizrāde notika šī gada oktobrī Varšavas kino festivāla konkursa programmā. Savukārt novembrī Rīgas grafikas Kamergalerijā bija skatāma Aijas Bley personalizstāde “Zero Waste”.

Aijas Bley ilustrāciju grāmatu “8.b klase” izdevusi izdevniecība “On the Road”. Tās izdošanu atbalsta KKF un Salaspils novada Dome.

Mēs iesakām