Augstākā Joga. Joga Vasišta 1. sējums

Svami Venkatesanandas pārstāsts

Autors
Svami Venkatesananda
Izdevējs
Veranda
Gads
2019
Dizains
Māris Garjānis
ISBN
978-9934-8771-8-6
Lappušu skaits
400
Iesējums
mīkstie vāki
Tulkotājs
Māris Liede
Izmēri
210x145
12,10 € Ielikt grozā

Par grāmatu

 Šis ir tavs ceļvedis augstākās zināšanas praktizēšanai: lasi Riši Vasištas savam māceklim Rāmam pausto viedumu ik dienu.

Ieskaties! Katrai gada dienai veltīts viens sējuma atvērums.

Tavās rokās ir “Augstākās Jogas” pirmais sējums. Tā ir Svami Venkatesanandas sastādītā un angliskotā Vēdu svētā teksta “Vasištas Joga” īsā jeb ikdienas lasīšanai paredzētā kompilācija, kas pirmo reizi tulkota latviešu valodā.

Jogas izklāstā guru Vasišta savam māceklim Rāmam sarunas un leģendu veidā atklāj vienīgo patiesību. Patiesību, uz kuru ceļā atrodas katrs savas būtības izzinātājs, kas pievienojies Vasištas vieduma klausītājiem.

 

Svētība

Joga Vasišta ir unikāls darbs Indijas filozofijā. Tas tiek augsti godāts praktiskā misticisma dēļ. Šī darba studēšana vien var cilvēkam palīdzēt sasniegt Dievapziņu. Pretendentiem uz augstāko svētlaimi Joga Vasišta ir kā nektārs. Tā ir gudrības krātuve. Līdzīgi kā Šrī Džnānešvara Amritanubhava, šajā darbā parādītais ceļš ir paredzēts garīgi augsti attīstītajiem, kuri jau atrodas tikpat kā Siddha (tuvu apgaismībai esošs askēts) stāvoklī. Tajā daudzos stāstos un piemēros tiek izklāstīta augstākā doktrīna. Ne tikai filozofi, bet pat mūsdienu psihologi un zinātnieki pilnīgi noteikti tajā atradīs saistību ar pašu izdarītiem atklājumiem.

Lielākā daļa svēto rakstu ir Dieva stāstījums saviem mācekļiem, bet Joga Vasišta ir tikusi stāstīta Pašam Dievam. Tā ir mācība, kuru viedais Vasišta ir nodevis Kungam Rāmam. Tā satur patiesu izpratni par pasaules radīšanu. Jogas Vasištas filozofija ir ļoti tuva Kašmiras šaivismam. Tās galvenā mācība ir: viss ir Apziņa, ieskaitot materiālo pasauli un to pasauli, kādu jūs to redzat. Tā ir pilnīga patiesība. Pasaule ir nekas cits kā Apziņas spēle.

Abhinavagupta, 10. gadsimtā dzīvojušais Kašmiras šaivisma skolotājs, reiz teica: “Neatkarīgais un šķīstais Pats jeb Šiva, kas ir vienmēr vibrējošs prātā, ir Parašakti, kura izpaužas kā prieks dažādās sajūtu pieredzēs. Tad šī ārējās pasaules pieredze parādās kā tās Patība (jeb Pats). Kur radies šis vārds “samsāra”, es nezinu.” Tāda ir arī nesalīdzināmā Joga Vasišta filozofija.

Tulkojot šo pamatīgo darbu, Svami Venkatesananda ir pievērsis lielu uzmanību, lai tajā ietvertā filozofija būtu saprotama vienkāršiem cilvēkiem. Tādā veidā viņš ir sniedzis ievērojamu pakalpojumu Patiesības meklētājiem. Svamidžī ir šķīsta personība, ļoti zinošs un tāpēc cienīgs šīs augstākās jogas tulkotājs.

Lai šī grāmata tās lasītājiem sniedz patiesu zināšanu.

Svami Muktananda