Atgūtā demokrātija Nr.2

Politiskā publicistika 2012-2018

Autors
Ivars Ījabs
Izdevējs
Lasītava
Gads
2018
Dizains
Marta Herca
ISBN
978-9934-8728-5-3
Lappušu skaits
249
Iesējums
mīkstie vāki
Izmēri
210x150
7,00 € Ielikt grozā

Par grāmatu

* Pircējam jāņem vērā, ka piedāvājumā grāmatas - pēdējie eksemplāri, kuri atgriezušies no veikalu plauktiem!

Ivara Ījaba politiskā publicistika –

grāmata “Atgūtā demokrātija Nr.2”

Ivars Ījabs grāmatā publicistikas rakstus ir iedalījis septiņās nodaļās - “Tauta, dēmoss, lumpens”; “Politikas pamati”; “Partokrātijas ikdiena”; “Latviet’s esmu”; “Globālā province”; “Vairāk nekā Krievija”; “Mūzas klusē”. Lasāmviela ne tikai rūpīgiem iekšpolitikas un ārpolitikas procesu novērotājiem, bet arī ikdienas ekspertam politiskajos procesos Latvijā un ārpus tās. Grāmata ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu iznākusi apgādā „Lasītava”.

Ivars Ījabs (1972) ir brīvi praktizējošs latviešu politologs. Izglītība – autodidakts, asociētais profesors, Sociālo zinātņu fakultātē, politikas zinātnes nodaļā Latvijas Universitātē. Studējis filosofiju Latvijā, Vācijā. No darba brīvajā laikā nododas vaļaspriekiem – peldēšanai, slēpošanai, politisko ideju vēsturei, politikas teorijai un nacionālisma studijām. Viņa ikmēneša sleju publicē žurnāls “Rīgas Laiks”.

Grāmatā ir apkopota daļa no Ivara Ījaba publicētājiem rakstiem laika posmā no 2012. līdz 2018. gadam, kas lasāmi izdevumos "Rīgas Laiks", "Klubs", "Playboy", "Laiks Pasaulei", "Latvijas intereses Eiropas Savienībā" un portālā "Satori". Raksti ir par konkrētām situācijām un notikumiem, kas tieši vai netieši ir ietekmējuši Latvijas sabiedrisko dzīvi.

"Kopš 2012. gada, kad dienasgaismu ieraudzīja mans pirmais publicistikas krājums “Atgūtā demokrātija", Latvijas sabiedrība ir ar joni soļojusi uz priekšu. Ir piedzīvots daudz kas, pie kā mēs labprāt neatgrieztos – krīzes pārvarēšanas “veiksmes stāsts”, 2012. gada valsts valodas referendums, traumatiskais Krievijas iebrukums Ukrainā. Pēc visa pārdzīvotā šķiet labāk doties uz priekšu pilnā tvaikā, cerot, ka nekas tāds vairs neatkārtosies. Taču pilnībā aizmirst to, kā mēs domājām un rīkojāmies vēl pirms dažiem gadiem, nešķiet veselīgi."

Ivars Ījabs

 

Mēs iesakām