Jātiek vaļā no Edija

Autors
Eduārs Luī
Izdevējs
Apgāds Mansards
Gads
2018
Dizains
Zigmunds Lapsa
ISBN
978-9934-12-206-4
Lappušu skaits
233
Iesējums
mīkstie vāki
Tulkotājs
Nairi Balian
Izmēri
185x130
9,28 € Ielikt grozā

Par grāmatu

“Jātiek vaļā no Edija” ir jaunā franču rakstnieka Eduāra Luī  (Édouard Louis, 1992) pirmais romāns. Daļēji autobiogrāfiskajā stāstā autors ar klātbūtnes un tagadnes efektu runā par bērnību un skolas gadiem strādnieku ciemā Francijas ziemeļos. Šeit katra zēna un meitenes dzīvesgājums ir jau iepriekš noteikts un paredzams. Taču Edijs — grāmatas varonis — neiederas šajā sociālajā kārtībā. Viņš ir citāds. Viņš izmisīgi cenšas atbilst apkārtējo gaidām. Taču pēc ilgiem neveiksmīgiem mēģinājumiem saprot, ka doties prom — tā ir viņa vienīgā izeja. Vienīgais veids, kā būt viņam pašam.

 

Pats autors par savu darbu saka: “Patiesībā sacelšanās pret vecākiem, pret nabadzību, pret manu sociālo šķiru, tās rasismu, vardarbību, paradumiem, nāca tikai pēc tam. Vēl pirms es sacēlos pret savas bērnības pasauli, manas bērnības pasaule bija sacēlusies pret mani. (..) Šī grāmata ir mēģinājums to saprast.”

Eduārs Luī dzīvo Parīzē un jau publicējis trīs romānus. “Jātiek vaļā no Edija” kļuvis par vienu no visvairāk lasītajiem mūsdienu kvalitatīvās literatūras romāniem Francijā un tulkots 25 valodās. 2014. gadā Eduārs Luī par romānu “Jātiek vaļā no Edija” saņēma Pjēra Genēna balvu par cīņu pret homofobiju.

Grāmata izdota ar Francijas vēstniecības Latvijā, Francijas institūta un Francijas Nacionālā grāmatu centra finansiālu atbalstu Atbalsta programmas grāmatu izdošanai ietvaros.

Grāmatas Jātiek vaļā no Edija recenzija. Nāvējošā normalitāte -  

BĀRBALA SIMSONE 16. septembris, 2018

 https://www.diena.lv/raksts/kd/recenzijas/gramatas-_jatiek-vala-no-edija_-recenzija.-navejosa-normalitate-14205046

Grāmatu blogs  - autore Līva Alksne 

http://lalksne.blogspot.com/2018/08/eduars-lui-jatiek-vala-no-edija.html

Grāmatu blogs - autors D.G. Feltons

https://dgfelton.wordpress.com/2018/09/17/stasts-par-begsanu-no-mazpilsetas-un-pasam-no-sevis/

Mēs iesakām