Gaismas vēsture Samazināta cena *

Autors
Jans Ņemecs
Izdevējs
Lasītava
Gads
2018
Dizains
Māris Garjānis
ISBN
978-9934-87-281-5
Lappušu skaits
440
Iesējums
cietie vāki
Tulkotājs
Jānis Krastiņš
Izmēri
145x220
5,00 € 13,03 € Ielikt grozā

Par grāmatu

* grāmatām samazināta cena, pārdošanā piedāvājot eksemplārus, kas atgriezti no veikaliem

Apgādā "Lasītava" iznākusi čehu autora Jana Ņemeca (Jan Němec) grāmata "Gaismas vēsture" (Dějiny světla). Tas ir biogrāfisks romāns par slaveno čehu fotogrāfu Františeku Dritkolu.

Grāmatas autors Jans Ņemecs (Jan Němec, 1981) dzimis Brno, Čehijā. Strādā par redaktoru ikmēneša literatūras žurnālā Host. Masarika universitātē (Brno) mācījies reliģijas un sociālās zinātnes, savukārt Janačeka Mūzikas un tēlotājmākslas akadēmijā apguvis dramaturģiju. Ņemeca pirmā grāmata “Pirmā dzīve” (První život) iznāca 2007.gadā. Tai sekoja “Spēlē četras rokas” (Hra pro čtyři ruce, 2009). 

2013. gadā iznākusī “Gaismas vēsture” (Dějiny světla) ir biogrāfisks romāns par slaveno čehu fotogrāfu Františeku Dritkolu.  Par šo romānu autors saņēmis vairākas balvas: Čehijas grāmata 2014, Magnesia Litera 2014 (prozas kategorija) un Josefa Škvorecka balvu, un Eiropas Savienības Literatūras balvu. Grāmata tulkota 13 valodās. Grāmatu latviešu valodā tulkojis Jānis Krastiņš, bet tās redaktore ir Aija Lāce.

Fotogrāfs Ainārs Mazjānis par Jana Ņemeca romānu saka šādi: “Tas, ko grāmatas varonis darīja fotomākslas jomā 20.gs. sākumā ir kas neaptverams un jebkurš esošais vai topošais fotogrāfs var daudz no viņa mācīties. Gaismas, ēnu un formu spēle padara viņa darbus ļoti atšķirīgus no tīras fotogrāfijas un pietuvina tos mākslai - savā ziņā tā ir kā gleznošana ar gaismu. Ļoti interesants romāns ikvienam, kuru interesē foto un māksla.”

Projektu līdzfinansē Eiropas Savienības programma “Radošā Eiropa”. Grāmatas izdošanu līdzfinansējusi Latvijas Republikas Kultūras ministrija un Čehijas Kultūras ministrija.

Mēs iesakām