Ēnu teātris Izpārdots

Autors
Vīvi Luika
Izdevējs
Apgāds Mansards
Gads
2017
Dizains
Zigmunds Lapsa
ISBN
978-9934-12-175-3
Lappušu skaits
284
Iesējums
cietie vāki
Tulkotājs
Rūta Karma
Izmēri
193x140

Grāmata nav pārdošanā!

Par grāmatu

*Lūgums ņemt vērā, ka pārdošanā pēdējie eksemplāri, kuri atgriezušies no veikalu plauktiem!

Vīvi Luika (Viivi Luik, 1946), viena no izcilākajām igauņu rakstniecēm, mūža un daiļrades ceļa pirmajā pusē rakstīja galvenokārt dzeju, taču nu jau vairākus gadu desmitus ir plaši pazīstama prozā — katrs viņas romāns tiek ievērots, lasīts, apspriests, tulkots citās valodās. Tiem vielu autore smeļas pati savā dzīvē, sasniedzot lielus vispārinājumus un dziļumus.

“Ēnu teātris” no mūža ainām veido “skaistu, raibu kamolu”, tas rāda dzīvi kā svētceļojumu uz Romu, kur viss lēni un grūti, taču nenovēršami iegūst savu vietu un jēgu, bet cilvēks — briedumu, viedumu, vienkāršību, galu galā — pats sevi.

Par šo romānu Vīvi Luika 2011. gadā ir saņēmusi Igaunijas Republikas kultūras balvu, arī balvu par labāko ceļojumu literatūras darbu, bet “Ēnu teātris” ir daudz vairāk nekā ceļojumu apraksts, atmiņas vai cita parasta žanra darbs.

 

Man nenāca pat prātā, ka varētu braukt uz Romu tā, kā brauc uz jebkuru vietu. Tur vai nu aizveda liktenis, vai arī tikt uz turieni nebija vispār nekādas iespējas.

Man liekas , ka es uz Romu esmu tiešām gājusi kājām, kā pienākas, tā, kā gāja sensenos laikos. Cauri zemēm un valstīm, pāri laukiem un klajumiem, pa sasalumu un dubļiem, pelēku nastiņu rokā.

Uz teātri es aizgāju vēlāk un turpināju to apmeklēt; pat tad, kad šis teātris izjuka, es esmu uz to gājusi. Pat Romā es esmu gājusi uz šo teātri. Tikai bija kāda atšķirība: Berlīnē šis teātris atradās vienā zināmā ēkā, tam bija adrese, un bija skaidrs, uz kurieni jāiet, bet Romā tas mājoja te šur, te tur. Tu varēji tajā nonākt jebkurā laikā, un luga, ko tur rādīja, bija tevis paša dzīve.

(Vīvi Luika)

Mēs iesakām