Politikas teorija: pirmie soļi

Autors
Ivars Ījabs
Izdevējs
Lasītava
Gads
2017
Dizains
Arturs Gisings, Evija Trifanova/LETA, vāka foto
ISBN
978-9934-8664-1-8
Lappušu skaits
279
Iesējums
mīkstie vāki
Izmēri
130x185

Grāmata nav pārdošanā!

Par grāmatu

“Dr. Ivara Ījaba grāmata ir lielisks ievads politikas teorijā. Autoram ir izdevies labi argumentēts, viegli un interesanti lasāms pārskats par galvenajiem pamatjautājumiem un pētniecības objektiem, ar ko nodarbojas politikas zinātne – valsti, nāciju, demokrātiju, suverenitāti, leģitimitāti, identitāti, taisnīgumu un citiem.

Politiskajai zinātnei ir raksturīgi, ka tās priekšmets un skaidrojumi lielā mērā ir atkarīgi no konkrētās teorijas, kuru attiecīgais zinātnieks pārstāv. Šeit Dr. Ījabs koncentrēti izklāsta svarīgākās un ietekmīgās teorijas un to politikas skaidrojumus, un neuzkrītoši dod tiem arī savu vērtējumu. Grāmata sniedz labi strukturētu ieskatu par daudzveidīgajiem un parasti pretrunīgajiem mūsdienu teorētiskajiem priekšstatiem par politiku – un tas, savukārt, ir labs pamats reālās politikas labākai izpratnei un praksei.

Šis darbs būs noderīgs ne tikai politikas zinātnes studentiem, bet arī jebkuram politikā ieinteresētam pilsonim, kurš izjūt atbildību par savu valsti un tajā notiekošajiem politiskajiem procesiem.”

Egils Levits
Jurists un politologs
Eiropas Savienības tiesas tiesnesis 

 

Ivars Ījabs ir brīvi praktizējošs latviešu politologs. Izglītība – autodidakts. Iztiku pelna ar lekciju lasīšanu Latvijas Universitātē un citur, pēc vajadzības. No darba brīvajā laikā nododas vaļaspriekiem – peldēšanai, slēpošanai, politisko ideju vēsturei, politikas teorijai un nacionālisma studijām. Viņa ikmēneša sleju publicē žurnāls “Rīgas Laiks”. 

 

Grāmatas fragments lasāms portālā SATORI http://www.satori.lv/article/kopiena-kultura-identitate

Mēs iesakām