Ar domu par Latviju. Baltās un nebaltās dienās

Autors
Kārlis Ķezbers
Izdevējs
Apgāds Mansards
Gads
2017
Dizains
Māris Garjānis
ISBN
978-9934-12-166-1
Lappušu skaits
200
Iesējums
cietie vāki
Izmēri
148x210
7,00 € Ielikt grozā

Par grāmatu

Trimdas rakstnieks, žurnālists un skauts Kārlis Ķezbers (1914.2.03. Vecmokās – 2006.12.03. Čikāgā) kā liela daļa latviešu inteliģences savu radošo spēju pilnbriedā padomju okupācijas dēļ 1944. gadā bija spiests atstāt savu dzimteni. Jaunajā atmiņu grāmatā grāmatā pirmoreiz publicētas viņa piezīmes par piedzīvoto un pārdzīvoto Latvijā 20. gs 30. gados, abu – padomju un vācu okupāciju laikā, kā arī par pieredzēto bēgļu nometnēs Vācijā. Grāmata ir velte Latvijas valsts un Latvijas skautu kustības simtgadei, tās kompozīciju veidojis publicists Arnis Šablovskis. 

Kārļa Ķezbera romāni, stāsti, noveles un dzīvnieku brīnumu pasakas savulaik izpelnījās plašu latviešu trimdas uzmanību. Par savu literāro darbību K. Ķezbers ieguvis PBLA Kultūras fonda balvu, divreiz Goppera fonda balvu, kā arī K.Barona fonda balvu.

Valters Nollendorfs, Okupācijas muzeja biedrības valdes priekšsēdis: „Par Kārļa Ķezbera stāstnieka dotībām liecina pat viņa nepabeigtie manuskripti un dienasgrāmatas fragmenti. Sevišķi nozīmīgs ir viņa stāstījums par latviešu karavīriem Volhovas frontē. Dokumentāla vērtība ir viņa dienasgrāmatas pierakstiem no bēgļu gaitām Vācijā un Čehijā. Bagāts un saistošs atmiņu mantojums.”

Grāmata plaši ilustrēta ar vēsturiskām fotogrāfijām, par to paldies Gunāram Janaitim. Grāmatas izdošanu atbalstījis Goppera fonds, Tukuma novada dome un Kārļa Ķezbera ģimene. Paldies Tukuma muzejam, Latvijas Okupācijas muzejam, Pēterim Korsakam

“Izrauti no mierīgas vides, pazemināti, bet reizumis arī pacelti augstumos, mēs nevaram pateikt, vai mūsu pārbaudes mums pašiem nākušas par labu vai mūsu zemei un tautai tās varēs noderēt vai kaitēt. Cilvēka vērtējumi ir salmu svarā, tikai laiks izsver un noskaidro.”

Kārlis Ķezbers

Mēs iesakām