Purvs

islandiešu kriminālromāns

Autors
Arnaldur Indridason
Izdevējs
Apgāds Mansards
Gads
2016
Dizains
Māris Garjānis
ISBN
978-9934-12-152-4
Lappušu skaits
270
Iesējums
cietie vāki
Sērija
"Mansards detektīvi"
Tulkotājs
Dens Dimiņš
Izmēri
150x242x45
9,67 € Ielikt grozā

Par grāmatu

Ziemeļpurvā, Reikjavīkas rajonā, pagraba dzīvoklī uziets noslepkavots padzīvojis vīrietis. Upura rakstāmgaldā ir paslēpta fotogrāfija, četrus gadus vecas meitenītes kapa pieminekļa uzņēmums. Izmeklētājam Erlendam rodas nojauta, ka tā nav tipiska islandiešu slepkavība, “nevīžīga, bezjēdzīga un nožēlojama”. Un nojautas viņu parasti nepieviļ. Fotogrāfija aizved policiju tālā pagātnē, kura glabā baismīgus noslēpumus un ģimenes traģēdijas. Tai pašā laikā no kāzām pazūd līgava, un atsākas pirms ilga laika pazuduša cilvēka meklējumi...

Arnalds Indridasons (Arnaldur Indriðason, dz. 1961) ir viena no spilgtākajām zvaigznēm pie islandiešu literatūras horizonta. Viņa spalvai pieder vairāk nekā divdesmit romānu, tostarp daudzi detektīvi, kuru galvenais varonis ir atjautīgais kriminālpolicijas izmeklētājs Erlends un viņa komanda.

Detektīvromāns “Purvs” ir sensacionāli populārs Arnalda Indridasona darbs, kas pasaulē pārdots vairāk nekā 12 miljonu eksemplāros. 2002. gadā romāns saņēma Ziemeļvalstu detektīvu balvu. Tas tulkots 40 valodās, pēc tā motīviem tapusi arī filma.

Sērija “Mansarda detektīvi”

No islandiešu valodas tulkojis Dens Dimiņš

Lasītākā grāmata Bauskas pilsētas bibliotēkā un Užavas bibliotēkā 2017. gadā. 

Mēs iesakām