Pāršķelt klusumu

Ziema Ventspilī

Autors
Denī Vetervalds
Izdevējs
Apgāds Mansards
Gads
2016
Dizains
Hanele Zane Putniņa
ISBN
978-9934-12-144-9
Lappušu skaits
144
Iesējums
mīkstie vāki
Tulkotājs
Gita Grīnberga
Izmēri
138x180
2,90 € Ielikt grozā

Par grāmatu

 

 

 

Denī Vetervalds ir franču rakstnieks, dziesminieks, aktieris un teātra režisors. Vairāku mūzikas albumu un teātra lugu autors (Denis Wetterwald et son orchestre, Fabienne Pascaud, mon amour...), adaptējis skatuvei Jorna Rīla, Aleksandra Vialata, Žozefa Delteija un citu sev tuvu autoru tekstus. 2012. gadā ar Francijas Nacionālā teātra centra atbalstu iestudējis Imanta Ziedoņa “Krāsainas pasakas”. Kā literatūrkritiķis regulāri sadarbojas ar žurnālu L’Atleier du Roman (Flammarion).

2010. gadā pavadot mēnesi Ventspils Rakstnieku mājā, tapis dzejoļu krājums “Pāršķelt klusumu. Ziema Ventspilī” (Silence à fendre. Un hiver à Ventspils), Francijā tas izdots 2013. gadā.

Latviski grāmatu atdzejojusi tulkotāja Gita Grīnberga, kura no franču valodas tulkojusi un atdzejojusi arī Artura Rembo, Marsela Prusta, Annas Gavaldas, Margeritas Jursenāras u.c. autoru darbus, par Artura Rembo dzejas izlasi saņēmusi Latvijas Literatūras gada balvu.

Grāmatas redaktors – Jānis Elsbergs, māksliniece – Hanele Zane Putniņa, noformējumā izmantoti fotoattēli no Denī Vetervalda personiskā arhīva. Grāmatas tulkojumu atbalstījis Francijas Nacionālais grāmatu centrs.

Mēs iesakām