Rīgas zilā gvarde Izpārdots

Autors
Pāvs Matsins
Izdevējs
Apgāds Mansards
Gads
2016
Dizains
Josh Philip Saunders, Zigmunds Lapsa
ISBN
978-9934-12-135-7
Lappušu skaits
150
Iesējums
mīkstie vāki
Tulkotājs
Maima Grīnberga
Izmēri
120x190

Grāmata nav pārdošanā!

Par grāmatu

Igauņu rakstnieks Pāvo Matsins (Paavo Matsin; 1970) savu grāmatu autorību mēdz pieskaņot katram darbam atsevišķi: “Alķīmijas 12 atslēgu” (2011) autors ir Doktors Švarcs, “Rīgas zilo gvardi” (2013) sarakstījis Pāvs Matsins, savukārt Igaunijas Kultūrkapitāla literatūras balvu un Eiropas Savienības literatūras balvu (2016) par romānu “Gogoļa disko” (2015) saņēma Paša Mačinovs.

“Rīgas zilās gvardes” darbība norit Latvijā un Rīgā. Romāns ir slavas dziesma Baltijas lielākajai pilsētai, tās vēsturei, arhitektūrai un kafejnīcām. Alķīmisku vai kādu citu autoram – pēc izglītības teologam – vien zināmu procesu rezultātā galvenais varonis spēj vienlaikus būt dažādos gadsimtos, sarunājas ar hercogu Jēkabu un ir Viktora Coja nāves liecinieks, strādā Čaka muzejā un dzer kokteili Lord Byron “Osīrisā”, “Čomskī” un “Pērlē”. Cīnās pret maisbikšiem no Moskovijas geto un apraud korporāciju pasaules bojāeju.

Rakstnieks Jans Kauss teicis, ka autora “fantāzijas lidojums ir tikpat neprātīgs kā Rīgas jūgends. [..] Šķiet, Matsinam tuvs šāds viedoklis: kaut gan literatūra ir jāņem nopietni, šo nopietni ņemšanu nevajadzētu ņemt nopietni... “Rīgas zilā gvarde” savā vietumis lietuvēniskajā un pat vardarbīgajā fantāzijas lidojumā ir ļoti smieklīga. Vienlaikus action un tā parodija. Tomēr humors neizslēdz arī citādu lasīšanas modeli: darbā var saskatīt pat brīdinājuma romānu, ilgas pēc zudušā laika.”

Mēs iesakām