Plaukstu šķērsielas

Autors
Andris Ogriņš
Izdevējs
Apgāds Mansards
Gads
2015
Dizains
K. Butlers
ISBN
978-9934-120-985
Lappušu skaits
96
Iesējums
mīkstie vāki ar atloku
Izmēri
128x209
2,81 € Ielikt grozā

Par grāmatu

Andris Ogriņš (1975) - Kopš 2008. gada, kad iznācis viņa pirmais autora dzejoļu krājums ”es zvēru pie kraukļiem”, Andris Ogriņš ir kļuvis arvien pamanāmāks, un viņa īpatnā balss guvusi arvien jaunus ievākojumus grāmatās. Par pirmo krājumu autors ieguvis Starptautiskās Rakstnieku un tulkotāju mājas un Ventspils pilsētas domes Izcilības stipendiju par labāko debiju, bet 2009. gadā saņēmis Literatūras Gada balvu par spilgtāko debiju. 2011. gadā sekojis krājums ”zem pulksteņa pulkstenis”, bet  gadu vēlāk  – dzejproza, ietverta ”Pēdējā santīma grāmatā”.

Autora sastapšanās ar lasītāju „Plaukstu šķērsielā” ir tieša un spilgta. Lasītājs tuvplānā ierauga, virzības, ielas un vārdus, ko ar saviem poētikas paņēmieniem dzejnieka radītā kartē iezīmē laiks. Var salīdzināt šīs līnijas ar savu rokrakstu, ar savu pieredzi un saviem nomoda un sapņa, ķermeņa un gara pieredzējumiem.

„Šī grāmata ir tāda kā atkāpšanās jeb nogriešanās no fatālā, it kā no galvenās ielas uz šķērsieliņu, meklējot tur iespējamās, mirklīgās patiesības. Mazajā saskatīt un izpētīt lielo un mūžīgo.” /Andris Ogriņš/

Grāmata sarakstīta un izdota ar Valsts kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu.

Mākslinieks K. Butlers (Butler Krys).

Mēs iesakām