Mīlestības vēstule ķīļu rakstā Atlaide

Autors
Tomāšs Zmeškals
Izdevējs
Apgāds Mansards
Gads
2014
Dizains
Zigmunds Lapsa
ISBN
978-9934-12-091-6
Lappušu skaits
464
Iesējums
mīkstie vāki ar atloku
Tulkotājs
Sandra Nikuļceva
Izmēri
185x130

Grāmata nav pārdošanā!

Par grāmatu

Tomāša Zmeškala romāns “Mīlestības vēstule ķīļu rakstā” ir grāmata, kas uzrakstīta straujā, aizraujošā tempā, un tāpat – vienā elpas vilcienā to gribas arī izlasīt. Vienā elpas vilcienā tādējādi ietilpināma triju paaudžu dzīve 20. gadsimta otrās puses Čehijā (un Čehoslovākijā), kvēls mīlasstāsts ar totalitārisma sasaistītām rokām un fantāzijas līnija, kas bīstami, mulsinoši un asprātīgi pieskaras realitātei.

Romāna autors Tomāšs Zmeškals (Tomáš Zmeškal) ir dzimis 1966. gadā Prāgā un studējis angļu valodu un literatūru, tostarp arī Apvienotajā Karalistē, kur pavadījis gandrīz desmit gadu. Viņš ir strādājis par tulku, tulkotāju, lektoru un zinātnisko asistentu Prāgas Kārļa Universitātē.

Tomāša Zmeškala romānista talantu uzreiz pēc debijas romāna “Mīlestības vēstule ķīļu rakstā” iznākšanas novērtēja gan Čehijā, kur autors saņēma prestižo Škvorecka prēmiju un vairākas citas balvas, gan starptautiski – 2011. gadā par šo romānu Zmeškals apbalvots ar Eiropas Savienības Literatūras balvu. 

Grāmatas tulkojumu finansējusi Eiropa Komisija programmas “Kultūra” ietvaros, izdošanu līdzfinansējusi Latvijas Republikas Kultūras ministrija.

No čehu valodas tulkojusi Sandra Nikuļceva
Redaktore Ingmāra Balode
Zigmunda Lapsas vāka dizains

Mēs iesakām