Gaidot vārdus

Autors
Jaan Undusk
Izdevējs
Apgāds Mansards
Gads
2015
Dizains
Zigmunds Lapsa
ISBN
978-9934-12-088-6
Lappušu skaits
224
Iesējums
mīkstie vāki
Tulkotājs
Maima Grīnberga
Izmēri
190x120
5,00 € Ielikt grozā

Par grāmatu

Jāns Undusks (Jaan Undusk, 1958) ir literatūrzinātnieks, prozaiķis, esejists, dramaturgs, par kuru teikts, ka viss, kam viņš pieskaras, pārvēršas zeltā. Daiļliteratūru Undusks raksta maz: kopš debijas 1979. gadā viņš ir publicējis apmēram 15 īsprozas tekstu un 3 lugas, 1990. gadā iznāca romāns “Karsti. Stāsts par jaunu mīlestību”, kas iezīmēja nopietnu lūzumu igauņu prozā. Latviski līdz šim tulkota Unduska luga “Good-bye Vienna” (Karogs, 8/2000) un dažas esejas. 2004. un 2014. gadā Undusks piedalījās literatūras festivālā “Prozas lasījumi”.

Jāns Undusks ir Dr. philol., akadēmiķis un ilggadīgs Igaunijas Zinātņu akadēmijas Literatūras centra direktors, biežs viesis Vācijas un Austrijas augstskolās gan pētnieka, gan docētāja statusā. Daži no viņa zinātniskā darba pamatvirzieniem: literatūras filozofija un teorija, Igaunijas un Eiropas tekstu tradīciju retoriskie modeļi, visas igauņu literatūras vēsture no sākumiem līdz mūsdienām, vācu valodā sarakstītā literatūra Baltijā utt.

Undusks ir arī tulkotājs – viņš tulkojis F. Nīčes, T. Bernharda, E. Levina, J. M. R. Lenca, Meistara Ekharta u. c. autoru darbus.

Šajā izlasē iekļauti dažādos gados sarakstīti Jāna Unduska īsprozas darbi un trīs neatkarīgi fragmenti no romāna “Karsti”, kā arī īpaši šim izdevumam uzrakstīta pēcvārda eseja.

Grāmatas dizaina autors Zigmunds Lapsa.

"Gaidot vārdus" tulkošanu un izdošanu atbalstījis Igaunijas Kultūrkapitāls.

Jāna Unduska “Gaidot vārdus” ir trešā grāmata apgāda “Mansards” igauņu īsprozas sērijā. Līdz šim iznākuši krājumi:

Jāks Jeerīts: “Ziņas par nāvi”, 2011

Andruss Kivirehks: “Skaistais dzīvnieks”, 2013

Recenzija: http://www.apgadsmansards.lv/lv/jaunumi/recenzija-par-jana-unduska-gaidot-vardus.art16/

Grāmatas tulkojums no igauņu valodas nominēts LaLiGaBa 2015 par labāko ārvalstu tulkojumu. Tulkojusi Maima Grīnberga 

Mēs iesakām