Segvārdi un segburti. 1. grāmata

Autors
Ilgonis Bērsons
Izdevējs
Apgāds Mansards
Gads
2014
ISBN
978-9934-12-049-7
Lappušu skaits
392
Iesējums
cietie vāki
Izmēri
130x185
14,92 € Ielikt grozā

Par grāmatu

Grāmatas "Segvārdi un segburti. Noslēpumi un meklējumi" autora literatūrzinātnieka, Dr. philol. h. c. Ilgoņa Bērsona mūžs ir veltīts latviešu literārā mantojuma apzināšanai, pētniecībai un publicēšanai.

"Ilgus gadus vākdams materiālus īpašai kartotēkai, esmu nokļuvis līdz nodomam, ka jāraksta vispirms ar tiem segvārdiem, par kuriem varu kaut ko īpašu pastāstīt. Gribu veidot notikumu ķēdītes, arī tādas, kuras pēkšņi pārtrūkst, jo ielauzies Lielais Nezināmais. Godātie lasītāji, jūs varat būt talcinieki. Lūdzu! Pseidonīmu meklēšana un atrašana ir piedzīvojumiem bagāta." – Ilgonis Bērsons.

"Tā ir grāmata, ko var nosaukt par Ilgoņa Bērsona pērli. Izcila dāvana literatūras gardēžiem. Tas ir pamatīgs pētījums par latviešu rakstnieku segvārdiem, kas vienlaikus lasāms kā aizraujošs īsdetektīvu krājums. (..) Literatūrzinātnieku Ilgoni Bērsonu raksturo kurzemnieka pacietība un ārēji gandrīz nemanāma humora izjūta. Viegli lasīt, jo ilggadējais pūliņš, ko prasījusi rūpīga faktu vākšana un pārbaudīšana, atstāta sev, bet pūliņu rezultāts – stāsti ar gaišumu – tiek piedāvāti lasītājam." – Janīna Kursīte-Pakule, Dr. hab. philol.

Grāmata sarakstīta un izdota ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Pircējam jāņem vērā, ka pārdošanā grāmatu pēdējie eksemplāri, kuri atgriezti no veikalu plauktiem.

Mēs iesakām