Nepalikt vienai tumsā. Nora Bumbiere Izpārdots

Atmiņu portrets. Jaunas lappuses senā manuskriptā

Author
Ineta Meimane
Publisher
Apgāds Mansards
Year
2018
Designer
Gunārs Straume
ISBN
978-9934-12-205-7
Page count
264
Binding
cietie vāki
Dimensions
138x212

This book is not available.

About the book

“Rakstot grāmatu, manī cīnīsies divas emocijas – vēlēšanās palikt pa gabalu, jo jebkas, ko uzzināšu, nespēs mazināt manu cieņu un apbrīnu pret Noru Bumbieri. No otras puses: gribu zināt viņas dzīvi ar visām kaislībām un trūkumiem. Gribu zināt, kas viņu mīlējis un kuru mīlējusi viņa, lai vēl dziļāk pieņemtu viņu kā cilvēku. Es gribu viņu pilnīgu,” grāmatas ievadā raksta Ineta Meimane. Atmiņu portretā līdzās dziedātājai Norai Bumbierei viņas zvaigžņu stundas laikā un norietā dalījušies tuvinieki, draugi, skatuves kolēģi. Pirmoreiz uzrunāts Noras Bumbieres trešais vīrs mūziķis Valērijs Beļinovs.

Atmiņu portrets, jaunas lappuses senā manuskriptā – turpinājums stāstam par fenomenu latviešu mūzikā – Noru Bumbieri. Daudzi to sauc par neērtu patiesību, citi par tīrradņa talantu padomju estrādes postošajā īstenībā. Autore žurnāliste Ineta Meimane piedāvā savu versiju, kas balstīta uz sarunām, tapušām 2002. un 2018. gadā, bet pārējais jau ir lasītāja ziņā – moralizēt, liekuļot, vai saprast. Pirmo reizi īpaši šim grāmatas izdevumam radīts iespējami pilnīgs Noras Bumbieres ierakstu apkopojums, ko veidojusi muzikoloģe Daiga Mazvērsīte. Sarakstā apkopoti gan izdotie, gan tikai arhīvos palikušie ieraksti.

Atmiņu stāstā piedalījušies Ingrīda Andriņa, Kārlis Ārgalis-Straumēns, Georgs Bumbiers, Ojārs Grinbergs, Imants Kalniņš, Aleksandrs Kublinskis, Aija Kukule, Viktors Lapčenoks, Zigmars Liepiņš, Daiga Mazvērsīte, Sandra Ozolīte, Raimonds Pauls, Jānis Peters, Daiga Petkeviča, Žoržs Siksna, Andžela, Beatrise un Arsens Suleimanovi, Harijs Užāns, Margarita Vilcāne, Grigorijs Zilbers, Mirdza Zīvere, Māra Zustrupa un citi. Pirmoreiz uzrunāts Noras Bumbieres trešais vīrs mūziķis Valērijs Beļinovs.